Meist

Sihtasutus Eestlaste Eesti on loodud 2023. aastal eesmärgiga hoida ja edendada eesti rahva juuri ning esivanemate pärandit. Usume, et juurte ja pärandi austamine on oluline vabaduse säilitamiseks. Oma kultuuri- ja loodusväärtuste kaitsmine on üks käesoleva sajandi suurimaid katsumusi nii eestlastele kui kõigile maailma rahvastele.

Eesti rahvas on habras, kuid samas ka tugev. Kuigi meid on maailmas vähe ja meie maa on väike, on meis peidus sisemine vägi, mis on üle paljude põlvkondade kandunud tänasesse päeva. Sihtasutus Eestlaste Eesti lähtub eestlaste ja teiste loodusrahvaste pärimusest ning me ei ole kunagi kaotanud usku eestlusse.

Eestlus ei ole lihtsalt meeleolu või identiteet, vaid see sünnib meie hingestatud kodumaast, ühisest keelest ja kultuurist, päritolust ning minevikus valatud verest. Austame kõiki maailma põlisrahvaid ning usume, et austus oma rahvusliku pärandi ja teiste kultuuride vastu käivad käsikäes. Sellest lähtub etnopluralistlik 21. sajandi rahvuslus, väärtustades koostööd kõigi maailma rahvastega, et säiliksid kõikide kultuuride juured ja seeläbi inimkonna rikkus.

Meie omariikluse kauniks tunnistajaks on vabalt lehviv sinimustvalge lipp. Seda oleme alati valmis kaitsma ükskõik millisest ilmakaarest lähtuvate rünnakute eest. Sihtasutus Eestlaste Eesti seisab selle eest, et meie juured ja pärand jääksid elujõuliseks ning antaks üle kõigile järgnevatele põlvkondadele.